چرخ خیاطی

  اطلاعات با موفقیت در سامانه ثبت گردید

معمولا چرخ خیاطی به شکل کنونی به نام تامیس سنت انگلیسی زده شده است. او در سال 1790 ماشینی را اختراع کرد که کارش تقریبا دوخت زنجیره‌ای بود. تامیس میخواست چیزهای چرمی را به هم بدوزد اما این کار عملی نشد. بعدا با الهام از او، دیگران ماشین دوخت زنجیره‎ای را ساختند.


اما پیش از تامیس سنت، اولین چرخ خیاطی مکانیکی در سال 1755 توسط چارلز وایزنتال ساخته شد؛ یا به عبارتی ایده اولیه توسط او شکل گرفت. البته این ماشین، شبیه چرخ خیاطی های امروزی نبود.


اما چرخ خیاطی در سالهای ابتدایی تکاملش، نگرانی کارگران خیاط را برانگیخته بود. آنها فکر می کردند با وجود چرخ خیاطی، از کار بی کار خواهند شد. از این رو داستان بارتلمی را رقم زدند.


در سال 1830 بارتلمی تیمونیه که یک خیاط فرانسوی فقیر بود، ابتکاری خلاقانه به خرج داد و یک چرخ خیاطی شبیه چرخهای خیاطی امروزی ساخت که مورد استقبال مردم فرانسه قرار گرفت.


اما برخی از کارگران که وجود این ماشین، آنها را نگران کرده بود و فکر می کردند موجب کسادی کارشان خواهدشد، شبانه به کارگاه بارتلمی حمله کردند و همه چیز را نابود کردند. این اتفاق تلخ، آنجایی تلختر شد که بارتلمی از غصه جان داد.

فعالیت بنیان صنعت نوآوران اسپاد بصورت یک شخص حقوقی مستقل و منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. و این شرکت هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهادهای دولتی و امنیتی ندارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت بنیان صنعت نوآوران اسپاد است